Новий законопроект від уряду: фрілансерів і найманих працівників урівняють в правах

Новини української бухгалтерії
Відповісти
content_BK
Співробітник BookKeeper
Повідомлень: 114
З нами з: 26 травня 2020, 12:36

Новий законопроект від уряду: фрілансерів і найманих працівників урівняють в правах

Повідомлення content_BK » 04 березня 2021, 15:48

Буде легалізована ще одна форма трудових відносин — без фіксованого графіку, з погодинною оплатою і соціальними гарантіями. Навантаження та графік роботи сторони встановлюватимуть самостійно, оплата роботи відбуватиметься за реально відпрацьовані години.

Законопроект має ще одну, менш афішовану мету — офіційне працевлаштування та сплата всіх податків. Зараз виконавці на спрощеній системі й замовники надають перевагу взаємовідносинам у формі договорів ЦПХ — вони дозволяють заощаджувати на податках і не робити зайвих рухів (записи в трудових книжках, повідомлення в податкову). Однак законопроект містить обмеження: фрілансер має пропрацювати не менше 32 годин на місяць в одній компанії. А роботодавець повинен забезпечити фрілансера роботою і оплатити цей час.

Хоч і планується, що сторони зможуть самостійно обирати, як працювати: уклавши трудовий договір, або ЦПД, ймовірно законодавці введуть нові критерії, за якими будуть розрізняти трудові та цивільно-правові взаємовідносини. І ніхто не заборонить перевіряючому перекласифікувати відносини ЦПХ у трудові, а потім нарахувати штрафи, ЄСВ та інші податки.
Детальніше читайте на сайті https://bookkeeper.kiev.ua/novij-zakono ... -v-pravah/

Відповісти